Gaisa filtrs [Mazda]


Kādas funkcijas veic motora gaisa filtrs?

Motora gaisa filtrs ir svarīga dzinēja ieplūdes sistēmas sastāvdaļa. Gaisa plūsma pirms ieplūšanas dzinējā iziet cauri gaisa filtram. Lai dzinējs darbotos nevainojami, tam ir nepieciešams precīzs gaisa un degvielas attiecību degmaisījums. Gaisa filtra galvenais uzdevums ir aizturēt putekļus, netīrumus un citus svešķermeņus, lai tie nenokļūtu dzinējā un nenodarītu tam kaitējumu. Gaisa filtrs ar laiku aizsērē un līdz ar to pasliktinās degmaisījuma kvalitāte, kas veicina degvielas patēriņa palielināšanos un motora jaudas zudumus.


Cik bieži būtu jāmaina motora gaisa filtrs?

Gaisa filtram ir ļoti grūti noteikt maiņas intervālu, jo dažādos apstākļos lietojot automašīnu, maiņas intervāli atšķirsies. Piemēram, braucot diendienā pa grantētiem un netīriem ceļiem, gaisa filtrs aizsērēs ļoti ātri, salīdzinājumā ar automašīnu, kas tiek izmantota, braucot pa tīriem asfaltētiem ceļiem.

Nepieciešamību mainīt gaisa filtru pieredzējis automehāniķis var noteikt to vizuāli apskatoties. Tā arī būtu vispiemērotākā metode, lai nemainītu gaisa filtru mainīšanas pēc vai mainītu to pārāk reti.

Pēc mūsu pieredzes Latvijas apstākļos vidēji motora gaisa filtrs ir jāmaina katrā otrajā tehniskajā apkopē vai ik pēc diviem gadiem.